KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17373081

nr 1737 3081

Lennart Nyblom

(1872-1947), Sverige

Oljemålning, Signerad, glänta. Olja på pannå, 39x59 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm, Lennart Nyblom bodde på Ängsvägen 24 i Storängen

Lennart Nyblom, svensk målare född 1872, död 1947.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 3 november 2025
kl 20:57:35

29/10 13:25:04 1      1.000 kr
31/10 11:06:30 2      Vinnande bud

Lennart Nyblom

Läs mer om Lennart Nyblom