KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17373081
nr 1737 3081
Lennart Nyblom
(1872-1947), Sverige
Oljemålning, Signerad, glänta. Olja på pannå, 39x59 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm, Lennart Nyblom bodde på Ängsvägen 24 i Storängen
Lennart Nyblom, svensk målare född 1872, död 1947.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 3 november 2025
kl 20:57:35
29/10 13:25:04
1.000 kr
31/10 11:06:30